Thursday, April 16, 2009

Rüyalar ve Anlamları


A

Rüyada 'A' harfi görmek, üstünlük veya yeni bir başlangıç anlamına gelir. Yeni ve büyük bir gelişmeye kendinizi şimdiden hazırlamalısınız. Alternatif olarak da hayatınızdaki bir kişinin adının baş harfini temsil etmektedir.

Aborjin

Rüyada Aborjin görmek sizin ehlileştirilmemiş, doğal ve masum tarafınızı gösterir. Doğal hisleriniz ve güçlerinizle daha sıkı bir ilişki içinde olmalısınız. Ayrıca gereğinden fazla hoşgörülü ve duygusal davranmaktasınız. Bu serbestliğiniz size zarar veriyor ve sağlığınızı tehlikeye atıyor.

Anormal

Rüyada anormal şeyler görmek aklınızı bir süredir kurcalayan problemlere mantıklı bir çözüm bulacağınızın habercisidir.

Apse

Rüyada apsenizin olduğunu görmek bir düşünce ya da fikrin dile getirilmesi ya da masaya konularak tartışılması gerektiği anlamına gelir.

Başrahip

Rüyada başrahip görmek birisinin sizin üzerinizde otorite kurduğu ve size istemediğiniz şeyleri yaptırdığı anlamına gelir. Alternatif olarak kendinizi tutuklu veya kısıtlanmış gibi hissetmenize yol açar. Başarı ve prestije ulaşmadan önce birçok engellerle karşılaşacaksınız.

Bolluk/Bereket

Rüyada herhangi tek bir şeyden veya tek bir nesneden bol miktarda olduğunu görmek kişinin elindeki imkanlarını ve enerjilerini dikkatli ve tasarruflu bir şekilde kullanması gerektiğinin sembolüdür.

Eğer rüyanızda farklı farklı birçok şey veya nesneden bolca görürsenize bu gelecekte rahat, mutlu, ve başarılı olacağınızın simgesidir.

Eksik

Rüyada özellikle aradığınız veya beklediğiniz bir kişinin eksik olduğunu görmek olmayan bir şeyi aradığınız veya beklediğiniz anlamına gelir. Alternatif olarak kendinizle yalnız kalmak istiyor olabilirsiniz.

Ev

Rüyada evinizi bulamamak hayatınızdaki insanların birlikteliğine ve varlığına, size karşı olan bütünlüğüne ve dürüstlüğüne olan inancınızı kaybettiğiniz anlamına gelir.

Rüyada bir evinizin olmadığını görmek ise kötü talih ve maddi kayıp anlamına gelmektedir.

Firar

Bir erkeğin rüyasinda firari olduğunu görmesi iş arkadaşları tarafından dolandırılması ve kandırılması anlamını taşır.

Bir bayanın rüyasında firari veya kanundan kaçıyor olması ise yeni tanıştığı veya tanışacağı birisine çok çabuk aşık olmamaya dikkat etmesi gerektiğini sembolize eder. Bu bayan siz iseniz duygularınızı kime ve nerede teslim ettiğinize dikkat etmelisiniz.

İğrenmek

Rüyada birisinden iğrendiğinizi görmek gerçek hayatta bir kişiye olan sempatinizin azalmaya başlayacağını gösterir. Bu kişinin etik olanın dışında davrandığını düşünmektesiniz.

Rüyada başkalarının sizden iğrendiğini görmek ise sizin başkalarına karşı olan iyi niyetinizin zamanla bencilliğe dönüşeceğini gösterir

Kaçırılmak

Rüyada kaçırıldığınızı görmek içinde bulunduğunuz şartlar veya çevrenizdeki bir kişi tarafından kontrol edildiğiniz anlamına gelir.

Birisinin kaçırıldığına şahit olmak ise beklenmedik haberlerin alınacağının simgesidir.

Karın

Rüyada karın görmek insanın doğal içgüdülerini ve bastırılmış duygularını temsil eder. Hayatınızda kabullenemediğiniz bir takım gerçekler var. Bunları görmeli ve bir çözüm bulmalısınız. Bunun yanı sıra, mecazi olmayıp gerçekten karın bölgenizde fizyolojik bir rahatsızlık yaşıyor olabilirsiniz.

Eğer karnınızı korunmasız bir şekilde açıkta görüyorsanız bu bir savunmasızlık hissidir. Şayet karnınızın şiştiğini görüyorsanız bu yeni bir projeye başlanacak veya size sunulacak demektir.

Kürtaj

Rüyada kişinin kürtaj yaptırdığını görmesi, kendi kendisini hayatta ilerlemekten ve gelişmekten engellediğini temsil eder. Yeni bir girişimde bulunmakta çekimser kalıyor olabilirsiniz. Bu rüya, gerçek hayatta yaşanan bir kürtajı da temsil ediyor olabilir. Bu durumda bu gerçeği kabul etmenize ve traumayı daha çabuk atlatmanıza, yaşananları kabullenmenize yardımcı olur.

Ayrıca bu rüya size sağlığınıza daha fazla dikkat etmeniz gerektiği mesajını verir.

Manastır

Rüyada manastır görmek, dini değerlere önem vermeyi, iç huzuru ve rahatlığı simgeler. Gönlünüzün rahat ve içinizin ferah olduğu bir dönemdesiniz. Bir sıkıntınız olsa dahi yardıma koşacak dostlarınız hep var.

Bir manastırı yıkılmış halde görüyorsanız bu da hayallerinizin ve planlarınızın tamamlanmadan suya düşeceği anlamına gelir.

Sefalet

Rüyada insanın kendisini sefil bir halde görmesi maddi değişikliklerin habercisidir. Bu hal rüyanın herhangi bir yerinde değişiklik gösterirse o zaman yaşanacak sıkıntı geçici olacak demektir. Şayet rüyada bu nahoş duruma anında müdahale ettiğinizi görüyorsanız ciddi maddi kazanç elde edeceksiniz demektir.

Taciz

Rüyada birisine taciz ettiğinizi görmek iyi davranmadığınız arkadaşlarınızdan sıkıntı göreceğiniz anlamına gelir.

Rüyada sözlü veya fiziksel tacize uğramak ise düşmanın eline düşeceğiniz anlamını taşır.

Terk Etme/Edilme

Rüyada terk edildiğini görmek, sizin hayata devam etmenizi engelleyen eski duyguları ve karakteristik özellikleri artık geride bırakmanız gerektiğini gösterir. Eski tavırlarınızı artık bir kenara bırakın. Bu rüyanın daha direkt ve net bir yorumu ise sizin yalnız kalmaktan, terk edilmekten ve hatta aldatılmaktan korktuğunuzdur. Bunun sebebi yakın bir zamanda yaşanan bir ayrılık veya sevdiğiniz kişiyi kaybetme korkusu olabilir. Bu rüyayı görerek korkunuzu atmış bir şekilde uyanırsanız şaşırmayınız. Kendisini bu şekilde iyileşmiş bulan insanlar olmuştur. Nadir durumlarda ise bazı çocukluktan kalma çözülmemiş duygulara ve sorunlara işaret edebilir.

Alternatif olarak bu rüya sizin istediğiniz kişilerden beklediğiniz ilgiyi görmediğinizi veya duygularınızın görmezden gelindiğini sembolize edebilir. Belki de bu rüya size hayata beklentilerden uzak daha özgürce yaklaşmayı öneriyor.

Öte yandan eğer rüyada başkalarını terk eden taraf siz iseniz bu da şu an içinde bulunduğunuz dönemde çok fazla problem bulunduğunu ve çok fazla karar vermek zorunda kaldığınızı göstermektedir.

Yurt Dışı

Rüyada yurt dışında olmak veya yurt dışına gitmek hayatın içinde bulunduğunuz konumda yaşanacak bir dengensizlik ve kaosu temsil eder. Ayrıca bu rüya, içinde bulunduğunuz durumdan çıkma ve kaçma arzusunu da ortaya koyar.

Hayatınızda köklü değişiklikler yapmanız gerekmektedir. Alternatif olarak da hayata bakış açınızı genişletmeniz veya yeni bir ruhani tecrübe yaşamanız gerekmektedir. 

Yüksek

Rüyada kendinizden daha yüksekte bir şey görmek daha yüksek hedefler koymanız gerektiği anlamına gelir.

Zevk Veren Şeylerden Kaçınma

Rüyada alkol, sex ve diğer benzeri zevk veren şeylerden kaçındığını görmek, hayatın bazı evrelerinde yavaşlama ve kendini kontrol etme gerekliliğini gösterir.

No comments: